bloktopia

BLOKTOPIA (BLOK) Coin Nedir? Hayalimizdeki Metaverse Olabilir Mi?

BLOKTOPIA (BLOK)

BLOKTOPIA, polygon ağı tarafından desteklenen, merkezi olmayan, VR destekli bir metaversedir. NFT desteği olan projede ekip, dünyanın en gelişmiş gerçek zamanlı 3D motorunu kullandıkları belirtiyor. Bu dünyada gayrimenkul sahibi olarak, reklam yaparak, çeşitli oyunlar oynayarak ve ağlar kurarak gelir elde etmek mümkün.

“Bloktopia, benzeri görülmemiş bir kullanıcı topluluğunu sürükleyici ve ilgi çekici bir ortamda bir araya getiren kripto topluluğu için gelişmiş VR deneyimi.“

Sanal dünyasını 21 katlı bir gökdelen şeklinde tasarlanan proje her kata özel bir amaç yüklemiş. Gerçek dünyadan bölgelere sahip olan dünyaya girdiğinizde merkezi borsaların, market analizlerinin, haberlerin ve oyunların olduğu bölgeler karşımıza çıkmakta. Bu bölgelere gidip artırılmış gerçeklik ile birlikte toplulukla iletişimde olabileceksiniz.

Cüzdan

Dünyaya giriş için cüzdan oluşturmanız gerekmekte. Bu cüzdan tokenlerinizin saklanacağı, çoklu ağlara (ETH, BSC, BTC, POLY) entegre olan bu cüzdan bloktopia dünyasında kimlik işlevi görmekte.

 

Avatar

Cüzdanımızı açtıktan sonra yapmamız gereken şey bir dünya içerisinde kullanacağımız bir avatar oluşturmak, avatarımızı kimlik yerine geçen cüzdanımızla entegre edip özel ismimizle birlikte topluluğa katılabiiyoruz. Ayrıca dünya içerisindeki çeşitli eşyalarla avatarımızı istediğimiz gibi dizayn edebileceğiz.

REBLOK

BLOK token sahiplerinin NFT’ler aracılığıyla BLOK gayrimenkullerini satın alabilecekleri bir pazar kurulacağı ve bu pazarda gayrimenkul satın alımı REBLOK olarak adlandırılmış.

MÜLKİYET TÜRLERİ

REBLOK sahipliğinin iki çeşidi olacaktır:

BLOK gayrimenkulünün tek bir NFT aracılığıyla temsil edildiği ve sahip olunduğu tek mülkiyet.
Bir BLOK gayrimenkulünün birden fazla NFT ile temsil edildiği ORTAK MÜLKİYET. Bir yatırımcının birden fazla NFT satın alabilmesine olanak sağlıyor.

REBLOK’larımızı dünya içerisinde istediğimiz gibi dizayn edebilmemiz ile birlikte gayrimenkullerimizi uzun vadeli, kısa vadeli, gelişmişliğine bağlı olarak pazarda satabilmemiz bu sanal dünyanın aslında gerçek dünyanın çok benzeri olduğuna işaret ediyor.

ADBLOK

ADBLOK terimi dünyanın içinde satın alabilip reklam verebileceğimiz yerlerdir. Oyunda 21 büyük totem, 84 küçük totem olmak üzere 105 totem bulunmakta. Bu totemlerin dünya içerisinde kullanıcı trafiğine bağlı olarak ( örneğin 21 katın bulunduğu gökdelenin ilk katı kullanıcıların ilk girecekleri yer olduğu için buradaki totemlerin fiyatı diğerlerine nazaran daha fazla ) değerleri bulunmakta, bu totemleri BLOK coinlerimiz ile satın alıp örneğin Binance, Coinbase gibi borsalara kiralayıp gelir elde edebiliriz. Bu gelirlerin yarısı mülk sahibine yansımakta.

Bloktopia için token BLOK’tur ve Bloktopia’da para birimi olarak kullanılacaktır.
Jeton sahipleri Bloktopyalılar olarak bilinecek.

Bloktopia’lı olsanız da olmasanız da Bloktopia’ya erişim herkes için ücretsiz olacak.

Başlangıçta, BLOK tokenleri, mülkiyet unvanınız olarak hareket eden NFT mekanizması ile gayrimenkul satın almak için IDO döneminde satılacaktır.
Başlangıçta mülkü ve reklam alanını satın almak için kullanılan tüm BLOK jetonları kilitlenecektir.

Emlak sahipleri, sahip oldukları alanı özelleştirebilecekler. Gayrimenkul, lisanslama, kiralama yoluyla veya BLOK jetonlarını kullanarak satış yapabilerek para kazanabilirler.

Projenin Ekibi

Ross Tavakoli (CEO & ORTAK KURUCU)

Ross, 2015’ten beri cypto dünyasında olan biridir. Ross’un deneyimi perakende yatırım tarafındadır. Bloktopia onun vizyonudur ve Bloktopia’yı kriptonun evi yapmak için uzman bir ekip geliştirmekten ve kurmaktan sorumludur.

Paddy Carroll (CMO & ORTAK KURUCU)

Paddy, BT Group ve Sky gibi Birleşik Krallık’taki en büyük markalarından bazıları için çalışan deneyimli bir pazarlamacıdır. Paddy, Bloktopia için pazarlama stratejisine liderlik edecek, geniş reklam geliri fırsatlarını ilerletecek, yepyeni bir hedef kitleyle erişim sunmak için pazar lideri platformlara dahil olacak.
Simon Benson (CTO)

Simon, 25 yılı aşkın ticari kapsamlı geliştirme deneyimine sahip Teknoloji lideridir. Daha önce, Sony’de Sürükleyici Teknoloji Direktörü rolündeydi. Simons’ın öne çıkan özellikleri arasında önde gelen multi-milyon dolarlık AAA oyun projeleri, öncü stereoskopik 3D konsol oyunları ve kurucuları yer alıyor.

Ibby Rothwell (CIO)

Libby, film endüstrisinde ve ticari ortaklıklar oluşturmada 15 yıldan fazla deneyime sahiptir. Dünyanın en büyük film pazarlarından bazılarına katıldığı için ağ oluşturmanın ve hem fiziksel hem de sanal etkinliklerin üzerine yoğunlaşıyor.(Cannes ve AFM).

Sonuç

BLOKTOPIA (BLOK) vadettiği şeylerle tam anlamıyla bir metaverse projesi. Sunduğu sanal dünya neredeyse gerçek hayattan farksız ve bunu deneyimli bir ekiple birlikte yapıyor. Reklam panoları, mülk sahipliği gibi yeniliklerle kullanıcılarına yeni para kazanma yolları sunuyor. VR destekli olması da onu diğer metaverse projelerinden önce çıkmasını sağlıyor.
BLOKTOPIA son günlerde adını sıkça duyduğumuz bir coin ve vaadettiklerini gerçekleştirirse metaverse projeleri arasında kendisine sağlam bir yer bulacağa benziyor. Proje gözden kaçmamalı ve yakından takip edilmeli.

Bağlantılar

BLOKTOPIA

Twitter

CoinMarketCap

Medium

Telegram

Batuhan Yağız Bozkurt

twitter.com/shootf0rthemoon

 

 

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Scroll to Top