axs coin

Axie Infinity (AXS) Nedir? Metaverse’deki rolü ve AXS Coini

Axie Infinity ( AXS Coin ), oyuncuların Axie varlıklarını üretmelerine, bu varlıkları yükseltmelerine, onlarla savaşmalarına ve takas etmelerine olanak tanıyan Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş sıra tabanlı bir kart oyunudur.

Axie Infinity kendisini benzersiz yaratıkları, yetenekleri, arazileri ve diğer oyun içi varlıkları temsil etmek için Fungible Tokens (NFT’ler) kullanan Pokemon ve Tamagotchi’den ilham alan bir oyun olarak tanımlıyor.

 

Oyuncular, Macera veya Arena modlarında Axie Infinity oynayarak Axie Infinity Shards (AXS) ve Small Love Potions (SLP) olmak üzere iki coin kazanabiliyorlar.

AXS ile SLP Farkı Nedir?

AXS, bir yönetişim tokenı olarak hizmet eder ve token sahiplerinin oyun deneyiminin gelecekteki gelişimi için oy kullanmalarına olanak tanır. SLP ise Axieleri oluşturmak için kullanılan oyun içi token olarak geçiyor.

 

Axie Infinity Nasıl Çalışır?

Axie Infinity’nin temel oynanışı, Axie Infinity deneyiminin kalbindeki benzersiz yaratıklar olan Axie’ler ile savaşmaya ve onları yetiştirmeye odaklanıyor.

Axie’ler, hem onları diğer Axie’lerden ayırt etmek, hem de nadirlik düzeylerini belirlemek için kullanılan sınıf ve “body” gibi belirli bir dizi özellik ile birbirinden ayrılıyor.

Oynanış

Diğer sıra tabanlı oyunlar gibi, Axie’ler de savaşmak için ve savaştaki etkinlikler dört istatistikle belirleniyor:

Can : bir Axie’nin devrilmeden önce alabileceği hasar miktarını belirliyor, normal oyunlardan da alışageldiğimiz can anlamında.
Hız :  Daha hızlı olan Axie, emir verildiğinde ilk saldıran taraf oluyor.
Yetenek : Bir Axie, bir kombinasyonda aynı anda birden fazla yetenek kartı oynadığında Skill sayesinde fazladan hasar ekleniyor.
Moral : Axie’nin kritik vuruş yapma ihtimalini gösteriyor, bu kritik vuruşlar sayesinde karşıdakini nakavt edebilme şansını yakalıyor.

 

Axie Infinity Twitter :

https://twitter.com/axieinfinity?lang=en

Axie Infinity İnternet Sitesi :

https://axieinfinity.com/ 

Bir Yorum Yazın

Scroll to Top