Mana Coin

Decentraland MANA Nedir? MANA Coin ve Oyunu

Decentraland (Mana Coin) , ortak bir sanal dünyayı işletmek için genel bir kullanıcı ağını teşvik etmeyi amaçlayan Ethereum üzerinde çalışan bir yazılımdır.

Decentraland kullanıcıları, bu sanal dünyada keşif yaparken, etkileşim kurarken ve oyun oynarken dijital gayrimenkul alıp satabiliyorlar. Zamanla platform,  birbirini etkileyen uygulamalar, dünyanın içinde yapılan ödemeler ve kullanıcılar için arası iletişim ile daha da gelişti ve gelişmeye devam ediyor.

 

 

Decentraland’de iki farklı token ile ilerleyebilirsiniz.

Bunlar:

LAND : Dijital gayrimenkulü temsil eden arazi parsellerinin sahipliğini tanımlamak için kullanılan, değiştirilemez tokenler (NFT).
MANA : LAND satın alımlarının yanı sıra Decentraland’de kullanılan sanal ürün ve hizmetleri kolaylaştıran bir kripto para birimi.

Decentraland yazılımındaki değişiklikler, MANA’ya sahip olan katılımcıların politika güncellemeleri, arazi satışları ve yeni gelişmeler için sübvansiyonlar konusunda oy kullanmalarına olanak tanıyan bir dizi blok zinciri tabanlı akıllı bağlantı aracılığıyla yürürlüğe giriyor.

 

Decentraland ( MANA ) Nasıl Çalışıyor ?

 

Decentraland uygulaması, LAND tokenları tarafından tanımlanan gayrimenkulleri tanımlamak için oluşturulmuştur.

Yazılım, bu dijital arazinin sahipliğini izlemek için Ethereum blok zincirinden yararlanıyor ve kullanıcıların ekosistemiyle etkileşime geçmek için MANA coinini bir Ethereum cüzdanında tutmasını gerektiriyor.

Mimari
Decentraland, Ethereum akıllı sözleşmeleri kullanılarak oluşturulmuş birçok katmanlı bileşene sahiptir.

Konsensüs katmanı, arazi parsellerinin sahipliğini izleyen bir defter tutar. LAND’ın her bir parselinin sanal dünyada benzersiz bir koordinatı, bir sahibi ve parsel içindeki içeriği temsil eden bir açıklama dosyasına referansı vardır. Yani sahip olduğunuz LAND’ler altı dolu birer mülk olarak adınıza kayıtlıdır.

İçerik katmanı, her bir paketin içinde ne olduğunu kontrol eder ve bunları işlemek için gereken çeşitli dosyaları içerir:

İçerik Dosyaları : Tüm ses ve görsellerin olduğu dosyalardır
Komut Dosyaları :İçeriğin davranışı ve konumunu belirleyen dosyalardır
Etkileşim Tanımı : El hareketleri, sesli iletişim ve mesajlaşma gibi kullanıcıların kendi arasında gerçekleştirdiği peer-to-peer etkileşimleri kapsar.
Son olarak, gerçek zamanlı katman (real-time layer), sesli sohbet ve mesajlaşma dahil olmak üzere kullanıcı avatarları aracılığıyla Decentraland içindeki sosyal etkileşimleri kolaylaştırır.

 

Mana Twitter Adresi

1 thought on “Decentraland MANA Nedir? MANA Coin ve Oyunu”

  1. Geri bildirim: Metaverse Decentraland Arsa Satın Al (Mana Coin) | Metaverse Türkiye

Bir Yorum Yazın

Scroll to Top