Enjin Nedir? ENJ Coin ve Metaverse

Enjin Nedir? Enj coin ve daha fazlası!

Enjin (ENJ Coin), geliştiricilere Ethereum blok zincirinde sanal ürünler oluşturma ve yönetme yeteneği veren bir yazılımdır. Yani Enjin bir oyundan ziyade, geliştiricilerin oyun yaratabileceği bir platform olma özelliği taşımaktadır.

Buradaki fikir, Enjin’in birçok farklı mülkte oyun içi öğeleri yönetmek için blok zinciri teknolojisini kullanarak, sanal oyun içi eşyaların ve koleksiyon öğelerinin transferine musallat olan yüksek ücretleri ve dolandırıcılığı azaltmaya yardımcı olabilmektir.

Bu amaca yönelik olarak Enjin, kullanıcıların hem Ethereum’da dijital varlıklar oluşturmasına hem de bunları oyunlara ve uygulamalara entegre etmesine olanak tanıyan yazılım geliştirme kitlerini (SDK’ler) yayınladı.

Mint edilen her varlık, istenen platforma uyacak şekilde özelleştirilebilir ve akıllı bir sözleşmeye kaydedilerek, öğelere kripto para biriminin avantajlarını, yani hız, maliyet ve güvenlik sağlar.

Platformunda dijital varlıkları yönetmenin merkezi, Enjin’in kripto para birimi olan ENJ’dir ve Enjin’de oluşturulan her oyun içi öğenin ENJ olarak bir değeri oluşmaktadır.

Bir Yorum Yazın

Scroll to Top