sand coin

Metaverse SandBox Nedir? Sand Coin ve Sandbox Oyunu

Sandbox (SAND Coin), merkezi olmayan bir sanal oyun dünyasını işleten Ethereum üzerinde çalışan bir yazılımdır.

 

Sandbox ( Sand Coin) özünde, oyuncuların LAND adı verilen dijital arazileri satın alabilecekleri ve diğer kullanıcılarla paylaşmak için bunların üzerinde deneyimler yaratabilecekleri bir oyundur. Bu şekilde, Sandbox, Decentraland ile aynı damarda bir blok zincir tabanlı Metaverse modelidir.

 

Sandbox , NFT tipi LAND tokenine ek olarak, Metaverse’deki işlemleri yöneten iki yerel token daha içerir:

SAND Coinler : LAND satın alma, kullanıcı tarafından oluşturulan içerikle etkileşim kurma ve merkezi olmayan özerk organizasyonun (DAO) yönetimine katılmak için stake etme dahil olmak üzere oyununun bir parçası olan çeşitli işlemleri kolaylaştırmak için kullanılır.

VARLIK Tokenleri–: LAND’i doldurmak için kullanılan avatarlar ve kreasyonlar için ekipman gibi oyun içi öğeleri temsil eden, değiştirilemez tokenler (NFT’ler). The Sandbox’ın pazarında takas edilebilirler.

 

SandBox’ın (Sand Coin) kendi sitesinde yer alan bilgilendirme de kısaca şu şekilde yer alıyor:

“LAND”, The Sandbox metaverse’de oyuncuların deneyimler oluşturmak için satın alabilecekleri dijital bir gayrimenkul parçasıdır. Oyuncu bir LAND parçasına sahip olduğunda, oyuncu onu oyunlar ve VARLIKLAR ile doldurabilecektir. Bir EMLAK oluşturmak için birden fazla LAND birleştirilebilir.

Sandbox metaverse’i oluşturacak haritada yer alan toplam 166.464 LAND olacak.

GEM ve CATALİST, ASSET’in katmanını, kıtlığını ve özelliklerini tanımlar. CATALİST, GEM’lerle doldurulabilen NFT’lere boş yuvalar ekler. CATALİST’in kalitesi ne kadar yüksek olursa, ASSET’iniz o kadar fazla sokete sahip olacaktır.

Kullanıcılar, SAND’ın %95’ini gelir payı olarak tutarak platformdaki zamanlarından para kazanabilir:

VARLIK Satışı
Kullanıcılar, NFT şeklinde piyasada VARLIKLAR oluşturabilir ve satabilir.

ARAZİ SAHİBİ OLMAK
ARSA satışlarından birinde bir ARSA satın alın. Oyuncular daha sonra onları kiralayabilir veya LAND’ın değerini artırmak için içerikle doldurabilir.

Game Maker’da Oyun Oluşturma
Oyunculara ait LAND’lerde Game Maker’ı kullanarak oyunlar oluşturun ve bunlardan para kazanın.

The Sandbox, ERC-1776’nın kullanılmasıyla, platform kullanıcılarının Ethereum blok zincirinde işlem başlatmasına olanak tanırken, işlem gaz ücretleri platform tarafından ödenerek genel kullanıcı deneyimini optimize eder.

ARAZİ satışlarından, Premium NFT satışlarından, işlem ücretlerinden ve abonelik hizmetlerinden toplanan tüm SAND işlem hacminin %50’si Vakfa gidiyor.

www.metaverseturkiye.net

www.sandbox.game

 

SANDBOX TWITTER:

1 thoughts on “Metaverse SandBox Nedir? Sand Coin ve Sandbox Oyunu”

  1. Geri bildirim: Metaverse SandBox Arsa Satın Al (Sand Coin) | Metaverse Türkiye

Bir Yorum Yazın

Scroll to Top